ادامه مطلب تأمین مالی

خدمات تأمین مالی

توسعه ابزارهای مالی و بکارگیری روش­های نوین تأمین مالی، رشد سریع بازار سرمایه را در سال‌های اخیر به­‌دنبال داشته ‌است. بدین‌ترتیب بازار سرمایه توانسته در کنار بازار پول به تقویت و رشد بنگاه‌های اقتصادی و اجرای اثربخش سیاست‌های مالی و پولی دولت، کمک شایان توجهی نماید.

شرکت‌ها برای تأمین منابع مالی مورد نیاز خود می‌توانند از روش‌های نوین تأمین مالی در بازار سرمایه بهره ببرند. آشنایی با این فرآیندها و تشخیص روش مناسب تأمین مالی نیاز به تخصص مالی در حوزه بازار سرمایه خواهد داشت.

ترسیم نقشه راه مناسب جهت تأمین منابع مالی بنگاه های اقتصادی از طریق بازار اوراق بهادار که تحت عنوان خدمات «مشاورۀ عرضه» شناخته می‌شود، یکی از خدمات اصلی شرکت‌های تأمین سرمایه است.

تأمین مالی از طریق ابزار بدهی

گاه شرکت‌ها تمایل دارند به­‌جای به‌­کارگیری منابع مالکان یا شرکای جدید، از طریق استقراض نیازهای مالی خود را تأمین کنند. در این صورت بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند به­‌جای استفاده از واسطه‌های مالی نظیر بانک، با انتشار اوراق بدهی مستقیماً از بازارهای مالی، منابع مورد نیاز خود را تجهیز نمایند.

یکی از خدمات قابل ارائه توسط شرکت تأمین سرمایه سپهر، پیشنهاد بهترین روش تأمین منابع مالی مورد نیاز به بنگاه­‌های اقتصادی می­‌باشد.

خدمات مشاوره­‌ی تأمین مالی از ارائه مشاوره‌های لازم در خصوص ویژگی‌ها و الزامات روش‌های تأمین مالی از طریق انتشار اوراق بهادار آغاز می‌شود.

شركت تأمين سرمايه سپهر پس از بررسي وضعیت مالی و اعتباری شرکت­‌ها­، توجیه­‌پذیری اقتصادی و مالی طرح­های توسعه و پروژه‌های جدید آن­ها، اقدام به تهيه بسته تأمين مالي متناسب با شرایط متقاضی نموده و ضمن انجام اقدامات اجرایی لازم و تهیه مستندات مورد نیاز سازمان بورس و اوراق بهادار، نسبت به اخذ مجوز انتشار و عرضه عمومی اقدام می­نماید.

تأمین مالی از طریق انتشار انواع اوراق بدهی با توجه به نیازهای مشتریان و الزامات موجود، به‌شیوه‌های زیر میسر است:


انواع اوراق بدهی - تأمین مالی

 

تأمین سرمایه سپهر، علاوه بر ارائه­‌ی مشاوره تأمین مالی و انجام اقدامات لازم به منظور انتشار انواع اوراق بدهی، ایفای سمت­‌های تعهد پذیره‌­نویسی و بازارگردانی اوراق بهادار را نیز بر عهده می‌­گیرد.

تعهد پذیره­‌نویسی

یکی از اصلی­‌ترین خدمات شرکت تأمین‌ سرمایه سپهر، تعهد پذیره‌­نویسی انواع اوراق‌ بهادار است. تعهد پذيره‌نويسي، تعهد شرکت تأمین سرمایه برای خرید اوراق بهاداری است كه ظرف ‌مهلت پذیره‌نویسی به ‌فروش نرسیده است. این خدمت متقاضیان تأمین مالی را از فروش کامل اوراق بهادار منتشره و تأمین کل مبلغ مورد نیاز مطمئن می‌سازد.

بازارگردانی

وجود یک بازار ثانویه با نقدشوندگی بالا برای اوراق بهادار جدیدالانتشار، باعث می‌شود تا سرمایه‌گذاران با اطمینان خاطر بیشتری نسبت به خرید و فروش این اوراق اقدام نمایند. از سوی دیگر، ناشران اوراق بهادار تا زمان سررسید اوراق، با اطمینان بیشتری منابع جمع‌آوری شده را سرمایه‌گذاری می‌کنند.

شرکت تأمین سرمایه سپهر با ارائه خدمات بازارگردانی اوراق بهادار، امکان بهره‌گیری سرمایه‌گذاران از بازار با نقدشوندگی مناسب را فراهم می‌کند.