ادامه مطلب مدیریت دارایی

امروزه یکی از نگرانی‌های اشخاص و سازمان‌های مختلف تجاری، استفاده هدفمند و بهینه از دارایی‌ها در جهت کسب حداکثر سود با تحمل حداقل ریسک است. فرآیند "مدیریت دارایی" به مدیریت و بهره‌گیری از منابع در جهت رسیدن به اهداف سرمایه‌گذاری گفته می‌شود. مدیریت دارایی از این جهت اهمیت دارد که در افق‌های مختلف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، بهترین گزینه‌ها جهت سرمایه‌گذاری و نگهداری دارایی‌ها را انتخاب کرده و با توجه به این اهداف سرمایه‌گذاری اقدام به برنامه ریزی جهت مدیریت دارایی می‌کند.

در مدیریت دارایی، نحوه‌ی سرمایه‌گذاری از اهمیت بسزایی برخوردار است. باید توجه کرد که سرمایه‌گذاری به دو نوع سرمایه‌گذاری مستقیم و سرمایه‌گذاری غیرمستقیم تقسیم‌بندی می‌شود. سرمایه‌گذاری غیرمستقیم توسط نهادهای مالی عمدتاَ به صورت صندوق‌های سرمایه‌گذاری و سبدهای سرمایه‌گذاری اختصاصی انجام می‌پذیرد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری با جمع‌آوری وجوه از سرمایه‌گذاران اقدام به سرمایه‌گذاری نموده و از این روش سرمایه‌گذاران را منتفع می‌نمایند. سبدهای اختصاصی سرمایه‌گذاری، برای مدیریت دارایی سرمایه‌گذاران و با توجه به بازده مد نظر آنان و میزان پذیرش ریسک آنها تشکیل شده و فعالیت می‌کنند.

مدیریت دارایی نیازمند تخصص و مهارت کافی در زمینه سرمایه‌گذاری و شناخت فرصت‌های مناسب سرمایه‌گذاری است. از این حیث مدیریت دارایی باید توسط کارشناسان خبره و متخصص انجام پذیرد. شرکت تأمین سرمایه سپهر با داشتن نیرو متخصص و جوان، خدمات خود را در حوزه مدیریت دارایی توسط واحدهای مدیریت سرمایه‌گذاری و مدیریت امور صندوق‌ها و سبدها ارائه می‌دهد. خدمات شرکت تأمین سرمایه سپهر در حوزه مدیریت دارایی در سه بخش صندوق‌های سرمایه گذاری، سبدهای سرمایه‌گذاری اختصاصی و بازارگردانی اوراق مالی ارائه می‌شود.