04/23 1398

?   مدیر سرمایه‌­گذاری تأمین سرمایه سپهر خبر داد: صندوق سرمایه‌گذاری‎ با درآمد ثابت پارند پایدار سپهر ، 10 هزار میلیارد ریالی شد و در انتظار اخذ مجوز افزایش سقف از سازمان بورس و اوراق بهادار تهران است.

دکتر مهدی آسیما با بیان اینکه بازارگردانی فعال تامین سرمایه سپهر، "پارند" را به یکی از نقدشونده‌­ترین صندوق­‌های سرمایه‌­گذاری با درآمد ثابت (قابل معامله) تبدیل کرده است، گفت: بازارگردانی روزانه پارند به نحوی انجام می­‌شود که ورود و خروج سرمایه­‌گذاران آن در مبالغ بالا (حداقل 200 میلیارد ریال) به آسانی انجام می‌­شود. همچنین برای مبالغ بالاتر از 500 میلیارد ریال نیز با هماهنگی با بازارگردان، خرید و فروش به صورت روزانه انجام می­‌پذیرد. علاوه بر این تحدید دامنه نوسان توسط بازارگردان به صورتی انجام می‎­شود که سرمایه‌­گذارانی که در طول دوره پرداخت سود، اقدام به معامله می­‌کنند، نرخ متناسب با بازدهی دوره مورد نظر را کسب نمایند.

? وی با تاکید بر اینکه ترکیب دارندگان صندوق "پارند"، متشکل از طیف گسترده­ا­ی از سرمایه­‌گذاران حقیقی و حقوقی است، تشریح کرد: بیش از 50 سرمایه­‌گذار حقوقی شامل سرمایه­‌گذارانی از صنایع بانک، پتروشیمی، تامین سرمایه، بیمه، دارو، شرکت­های سرمایه­‌گذاری، کارگزاری و غیره و بیش از 1000 سرمایه­‌‌گذار حقیقی در صندوق "پارند" فعال هستند.

? آسیما ثبات در سودآوری را یکی از مهمترین ویژگی­‌های این صندوق دانست و افزود: با توجه به ماهیت این صندوق که درآمد ثابت است، استراتژی تعریف شده برای "پارند" به گونه­‌ای است که پرداخت سود آن، فارغ از نوسانات نرخ سود در کشور دارای ثبات باشد. بنابراین مدیریت سبد سرمایه­‌گذاری این صندوق متناسب با این استراتژی انجام می­‌شود.

? وی با تاکید بر اینکه مدیران صندوق در اداره این صندوق بر رعایت کامل قوانین و مقررات ناظر بر صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار پایبند بوده­‌اند، گفت: مدیریت این صندوق در چارچوب اساسنامه و امیدنامه صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری با درآمد ثابت قابل معامله و با رعایت کامل تمامی الزامات ناظر بر آن انجام می­‌شود و می­توان ادعا کرد که بر اساس این شاخص نیز، "پارند" جزو برترین و شفاف­‌ترین صندوق­‌های سرمایه­‌گذاری در بازار سرمایه کشور است.  

? وی درپایان گفت: صندوق پارند پایدار سپهر با نماد "پارند"، دارای پرداخت سود ماهانه در پانزدهم هر ماه بوده و سبدسرمایه‎­گذاری آن به نحوی است که انتظار می­رود، تقسیم سود آن حداقل معادل 5/21 درصد در ماه­‌های پیش­رو باشد.

 

دسته بندی: اخبار


بازدیدها: 188 نظرات: 0 نویسنده: مدیر
تگ های مطلب :