مشارکت تامین سرمایه سپهر در بزرگترین تامین مالی دولت

روز گذشته مرحلۀ دوم از بزرگترین تامین مالی دولت به ارزش یک‌صد هزارمیلیارد ریال ازطریق انتشار اوراق منفعت در بازار سرمایه به سرانجام رسید.یادداشت : تطابق ریسک و بازده

 

سیدعلی سیدخسروشاهی معاون اجرایی تأمین سرمایه سپهر در گفتگو با دنیای اقتصاد گفت: شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت بازدهی ۴/ ۲۰ درصدی را کسب کرد و در محدوده ۲۱۵هزار واحد متوقف شد. طی این دوره ۳۸ روزه، شاخص کل در مجموع ۲۷ روز افزایش و ۱۱ روز کاهش را تجربه کرد. در همین دوره نماگر مزبور به مدت ۱۶ روز بیش از یک درصد نوسان داشته است. واشکافی این نوسان نشان می‌دهد ۱۲ روز نوسان مثبت و ۴ روز نوسان منفی بیش از یک‌درصدی رقم خورده است. جالب‌تر آنکه بیش از نیمی از این نوسانات بیش از ۲ درصد در یک روز بوده و در روزهای ۱۶ و ۱۷ اردیبهشت ماه، به ترتیب کاهش ۶۸/ ۳ و ۵۳/ ۳ درصدی، رکوردهای جدیدی را برای سرمایه‌گذاران به یادگار گذاشت.معاون اجرایی تامین سرمایه سپهر تصریح کرد:

فاینکس ۲۰۱۹ اعتماد و اقبال به ابزارهای بازار را افزایش می‌دهد / صادرات محورها برنده اصلی افزایش نرخ ارز

 

سید علی خسروشاهی در بررسی روند بازارسرمایه اشاره کرد: در کوتاه مدت و میان مدت و با توجه به عملکرد شرکت‌های بزرگ انتظار میرود، تا فصل مجامع روند بازار صعودی و با شیب ملایم باشد، هر چند که این مسیر همراه با نوسان‌های روزانه خواهد بود. در بلند مدت اما، باید به عوامل بنیادی توجه بیشتری کرد.معاون اجرایی تأمین سرمایه سپهر عنوان کرد:

نقش موثر بازار سرمایه در کاهش اثرات رکود تورمی


سید علی خسروشاهی در خصوص نقش بازارسرمایه در هدایت نقدینگی و کنترل رکود تورمی تصریح کرد: بازار سرمایه در صورت سیاست‌گذاری صحیح تنها می‌تواند بخشی از آثار رکود تورمی را کاهش دهد، اما برای تحقق همین امر نیز شرط لازم، اهمیت دادن به بازار سرمایه و شرط کافی شناخت دقیق و سیاست‌گذاری صحیح است.